Yemek Yaparken Hayat Kurtaran Püf NoktalarYemek Yaparken Hayat Kurtaran Püf Noktalar

  • 5 yıl önce
  • Yemek & İçecek Tarifleri
  • 0 Yorum
  • afrodizyak

Yemek yemek insanlar için bir temel ihtiyaç olsa da güzel yemekler yemek, bir çok insan için zevk alanı haline gelmektedir. Yemek yapmak ise genellikle kadınların işi olsa da bazı erkeklerin de mutfakta harikalar yaptığını görmemiz elbette ki mümkün olmaktadır.

Mutfakta güzel ve lezzetli yemek yapmak tarifler ile olsa da bazen siz mutfakta yemek yaparken bir şeylerin yolunda gitmediğini görebilirsiniz ve bilmeniz gereken birkaç husus mutfakta adeta hayatınızı kurtarırken siz mutfakta hazırladığınız harika tatlarınızı ailenize, çocuklarınıza ya da misafirlerinize gönül rahatlığı ile ikram edebilirsiniz.

Harika Bir Lezzeti İle Birlikte Tam Kıvamında Bir Reçel İçin Püf Nokta
Reçel çeşitleri kahvaltı sofralarınızı donatan ve çeşitlilik sağlayan kahvaltı türleri arasında önemli çeşitler olmaktadır. Hazır reçellerin yanı sıra evinizde doğal olarak yaptığınız reçeller, hem daha sağlıklı hem de daha lezzetli olacaktır. Eğer evinizde lezzetli olmasının yanı sıra aynı zamanda bir de kıvamı yerinde bir reçel yapmak istiyorsanız ve reçeliniz sulu bir kıvamda olmuş ise ocaktaki reçel tenceresinin içerisine bir adet elmayı soyup bütün olarak atabilirsiniz. Böyle elma, reçelinizin kıvam alarak koyulaşmasını sağlayacaktır.

Yemeğiniz Tuzlu Olduysa Korkmayın!
Mutfakta yemek yaparken en çok korktuğumuz şeylerden birisi de yemeğimizin tuzlu olma ihtimalidir. Eğer yemek yaparken tuzu biraz fazla kaçırmış iseniz elbette ki yemeği çöpe atmanıza gerek yok. Yemeğinizin içerisine bir tane patatesi soyup atın ve yemeğinizi bir tur daha kaynatın. Patatesin, yemeğinizin içindeki fazla tuzu aldığını göreceksiniz.

Muhteşem Kabaran Bir Hamur Yoğurmak İstiyorsanız Bunu Yapın!
Hamur işleri, gerek özel davetlerimizde gerekse çay saatlerimizde menülerimizin vazgeçilmezleri olmaktadır. Dolayısıyla da hamur işi yaparken bazı püf noktalar, tariflerimizin daha bir lezzetli olmasını sağlamaktadır. Eğer mayalı hamurdan bir hamur işi yapacak iseniz hamurunuzu yoğurmadan önce mayanın içerisine mutlaka bir çay kaşığı şeker eklemelisiniz. Bu yöntem hamurunuzun daha fazla kabarmasını, lezzetin daha muhteşem olmasını sağlayacaktır.

Soyulmuş Patateslerin Kararmaması İçin Pratik Çözüm
Yemeklerde ve bir çok çeşitte çok fazla kullanılan patatesler soyulduktan sonra hemen kullanılmadığı takdirde kararmaya başlamaktadır. Böyle bir sorun ile karşılaşmamak adına soyduğunuz patatesleri hemen kullanmayacak iseniz patateslerinizi su dolu bir kabın içine koyarak patateslerinizin kararmasını engelleyebilirsiniz.

  • Paylaş :

Yorumlar (0)

Yorum YazA-Bülten 'e Hemen Katılın

BİZİ TAKİP EDİN